18 lutego 2019 Gostynin

wróć do aktualności

TO BYŁO PRAWDZIWE PIŁKARSKIE ŚWIĘTO FEA GOSTYNIN

W niedzielę, 17 lutego, w hali sportowej MOSIR w Gostyninie, odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Gramy o marzenia  Puchar FEA rocznika 2008 i młodsi.

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Football Education Academy Gostynin .
W rozgrywkach przeznaczonych dla zawodników urodzonych w 2008 roku i młodszych wzięło udział 8 drużyn: UKS MDK Płock, KS Kutno, KS Żychlin, AP Młody Lubień, Błyskawica Lucień, Róża Kutno, FEA Gostynin I, FEA Gostynin . Podczas zawodów wraz z trenerami gotowych do gry stanęło ponad 100 uczestników!
FEA Gostynin reprezentowały dwie drużyny.

Doskonała zabawa i niesamowite emocje nastąpiły, gdy na boisku pojawili się piłkarze! Pamiętajmy, że zawodnikami były dzieci 10-letnie i młodsze. Dla wielu z nich było to wielkie wydarzenie i krok w drodze rozwoju. Młodzi piłkarze zgodnie z naszym mottem Grali o marzenia i dawali z siebie wszystko! Choć to dzieci, na boisku walczyli już jak dorośli sportowcy. Widok małych, zaangażowanych graczy cieszył oczy kibiców. I oto chodzi! To właśnie podczas takich spotkań maluchy rozwijają swoją pasję i miłość do futbolu.
Każda drużyna występowała w reprezentacyjnych strojach, w swoich barwach. Doskonale czując smak rywalizacji, zawodnicy godnie prezentowali swój klub!
Zespoły rywalizowały w dwóch grupach, systemem każdy z każdym , po 15 minut. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty, za remis 1, za porażkę 0.
Następnie odbyły się półfinały i mecze o poszczególne miejsca. A na końcu finał! W sumie odbyło się 20 piłkarskich spotkań, które przyniosły niesamowite wrażenia i wspaniałe bramki.
Wszystkie spotkania na boisku dostarczyły wiele emocji.

Po zaciętej rywalizacji w meczu finałowym , toczonej zgodnie z zasadą fair play, między UP Młody Lubień oraz UKS MDK Płock (1:2), pierwsze miejsce zajęła drużyna z Płocka! Gratulujemy obu drużyną wspaniałej gry i sięgnięcia po najwyższe miejsce w naszym turnieju.
Puchar FEA pojechał do Płocka! 
Z radością informujemy, że nasz zespół po meczu półfinałowym z drużyną Róży Kutno (1:0) wygrał III miejsce i stanął na podium turnieju.

Cieszymy się bardzo, gratulujemy drużynie oraz Panu trenerowi Piotrowi Wilamowskiemu!
Choć najważniejszym celem była zabawa i promowanie tak pięknego sportu jakim jest piłka nożna, zobowiązani jesteśmy podać klasyfikację końcową turnieju.
1. UKS MDK Płock
2. AP Młody Lubień
3. FEA Gostynin I
4. Róża Kutno
5. FEA Gostynin II
6. KS Żychlin
7. KS Kutno
8. Błyskawica Lucień
Serdecznie gratulujemy! 
Pierwsze trzy miejsca zostały uhonorowane pucharami oraz medalami. Jednakże puchary i dyplomy zostały wręczone wszystkim drużyną biorącym udział w naszym turnieju.
Jak przystało na prawdziwym turnieju, muszą być nagrody indywidualne. Przyznano trzy wyróżnienia w postaci statuetek.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Olesiński z drużyny UKS MDK Płock
Najlepszym bramkarzem Piotr Domaniewski -zawodnik drużyny Róża Kutno
Królem strzelców turnieju został Krystian Loba, zawodnik AP Młody Lubień
To wielkie wyróżnienie?Brawa!

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą postawę sportową

Oczywiście zgodnie z tradycją gościnności przybyłym drużyną był zapewniony ciepły obiad, przygotowany przez restaurację Bordoo, a także słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice zawodników FEA.
Serdeczne podziękowania kierujemy w Państwa stronę. Było pysznie!
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Tomasza Biegańskiego za pomoc medyczną , nie tylko podczas turnieju  To naprawdę duży komfort, kiedy o nasze dzieci dba profesjonalista.
Dziękujemy sędziom Panu Jackowi Marciniakowi i Panu Michałowi Kostrzewskiemu za sprawne prowadzenie meczów.
Ogromne podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów. Serdecznie dziękujemy za bezcenną i bezinteresowną pomoc, za okazanie nam dobrej woli i hojności, dzięki której kolejny raz mogliśmy zrealizować dziecięce pomysły i marzenia.
Państwu Ewie oraz Krzysztofowi Szmydt z firmy Szmydt. FHU Drukarnia za ufundowanie dyplomów dla zawodników i trenerów wszystkich drużyny i wszystkie inne materiały promocyjne. Bardzo dziękujemy!
Dla firmy PHU PIK sp.j. za wsparcie finansowe organizacji turnieju! Wielkie podziękowania!
Ponadto dziękujemy Panu Radosławowi Michalskiemu z firmy Delta Oil za ufundowanie obiadów dla wszystkich drużyn. Serdecznie dziękujemy!
Podziękowania składamy także na ręce wszystkich, którzy ofiarowali pomoc w organizacji tego piłkarskiego wydarzenia a szczególnie Rodzicom z grupy Orlik U-11 FEA Gostynin. 

To było prawdziwe święto futbolu!
Fantastyczna promocja piłki nożnej wśród dzieci.

Pierwszy tegoroczny turniej przeszedł już do historii, ale cała machina nie zwalnia tempa!

Skład FEA Gostynin I: Filip Grzybowski, Jakub Radecki, Adam Zieliński, Mateusz Bartnicki, Norbert Baranowski, Łukasz Suwała, Michał Bartos, Michał Garwacki
Skład FEA Gostynin II: Michał Anyżka, Piotr Biegański, Kacper Bajerowicz, Adam Winnicki,Kajetan Walczak, Oliwia Marcinkowska, Antoni Pruszyński.

 

Patroni

Partner techniczny
Klub partnerski

Sponsorzy