27 sierpnia 2018 Gostynin

wróć do aktualności
W dniach 24- 26.08.2018 roku odbyła się III edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Wisła Płock Youth Cup 2018. Na obiektach piłkarskich Wisły Płock rywalizowały 52 zespoły, łącznie 850 uczestników z 7 państw: Finlandia, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja i Polska. Wśród tego zacnego grona w turnieju uczestniczył UKS Football Education Academy Gostynin. Nasze miasto reprezentowała drużyna z rocznika 2008.

Międzynarodowy Turniej Wisła Płock Youth Cup to jeden z największych w regionie turniejów piłki nożnej dla dzieci.  W piątek o godz. 19:00 ceremonii otwarcia na trybunie honorowej Stadionu Wisły Płock dokonał prezydent Andrzej Nowakowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisły Płock Darek Grodkiewicz, dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek i wiceprezes Wisły Płock Tomasz Marzec.
Turniej piłki nożnej Wisła Płock Youth Cup 2018 uważam za oficjalnie otwarty – krzyknął do zgromadzonych na stadionie zawodników prezydent Andrzej Nowakowski. – Życzę wam wielu niezapomnianych emocji – dodał. – Niech wygra najlepszy. 

Rywalizacja odbywała się na trzech boiskach Stadionu im. Kazimierza Górskiego, przy ul. Łukasiewicza 34 oraz na Stadionie im. Bernarda Szymańskiego, przy ul. Sportowej 3.
Sam poziom turnieju był bardzo wysoki. Rozegraliśmy 8 meczów, po 30 minut. Niestety w klasyfikacji końcowej usytuowaliśmy się na końcu tabeli. Uczestnictwo w tak prestiżowym turnieju to pewnością duże doświadczenie dla zawodników oraz zawodniczki ( w drużynie gra Oliwia- bardzo dobra młoda piłkarka) i bodziec do pracy na treningach.
Cieszymy się, że mierzymy się z mocnym rywalem, bo gra z silnymi przeciwnikami daje duże efekty. Jesteśmy bardzo zadowoleni, a wręcz bardzo dumni z naszych zawodników. Mimo wielkiego zmęczenia wyszli na boisko i zostawili na nim całe serce. Jeśli dalej będziemy tak pracowali na treningach i ogrywali się z mocnymi drużynami jak do tej pory, to jesteśmy spokojni o ich rozwój piłkarski- komentują zgodnie trenerzy FEA.

UKS Football Education Gostynin uczestniczył w wielkim piłkarskim święcie! To wielkie wyróżnienie ze strony organizatorów, za co serdecznie dziękujemy!

Podziękowania kierujemy także w stronę Rodziców zawodników oraz wszystkich kibiców za doping i wsparcie!

Zapraszamy do fotorelacji-kliknij i oglądaj!

 

Patroni

Partner techniczny
Klub partnerski

Sponsorzy