3 września 2018 Gostynin

wróć do aktualności

W sobotę, 1 września na stadionie w Gostyninie odbył się piknik sportowo-integracyjny zawodników, rodziców oraz przyjaciół UKS Football Education Academy Gostynin.

Zanim doszło do zabawy i biesiady odbyła się część oficjalna. Prezes i jednocześnie założyciel klubu Marcin Mofina przywitał gości i przedstawił historię FEA. To już ponad 7 lat w Gostyninie młodzi piłkarze grają o marzenia! Wielu z nich jest z FEA od początku istnienia klubu.
Elementem, który wyróżnia każdy klub są nie tylko barwy, logo, wyniki sportowe czy historia, ale także maskotka.
I właśnie podczas pikniku został przedstawiony szerokiej publiczności nasz nowy bohater klubu- Eduś, niezwykle sympatyczna pluszowa żaba. Skąd ten pomysł?! Dlaczego żaba?
Postać żaby wiąże się z legendą o zamku gostynińskim. W jednej z wież zamkowych miała się znajdować żaba Bufo (ropucha). Pożerała ona niewolników odbywających karę. Straszne żabsko miało się zjawić w zamku według jezuickiego przyrodnika, księdza Gabriela Rzączyńskiego, w roku 1642.
W roku 2018 w naszym klubie pojawiła się nieco inna żaba, przyjazna , uśmiechnięta, kochająca dzieci i oczywiście piłkę nożną. Niebieski kolor naszej maskotki nawiązuje do barw klubu. Imię też nie jest przypadkowe, bo troszkę nawiązuje do nazwy. Dzieci z radością przywiały Edusia, jako dobrego ducha drużyny i najlepszego przyjaciela młodych piłkarzy.
Po części oficjalnej nastąpiła biesiada i to co zawodnicy FEA lubią najbardziej, czyli mecze.
Swoje umiejętności prezentowały poszczególne drużyny. Lecz głównym punktem programu były mecze, które młodzi zawodnicy rozgrywali ze swoimi rodzicami. Na szczególne słowa uznania zasłużyły bez wątpienia Panie- Mamy naszych młodych zawodników, które zaskoczyły umiejętnościami kibiców. Bramki padały co kilka minut! Równie ambitnie do gry podchodzili Tatusiowie stając do rywalizacji z najstarszą drużyną FEA.
Wyniki nie były jednak sprawą najważniejszą, liczyła się dobra zabawa oraz sam udział. Mimo tego doping był niezwykle gorący i walka we wszystkich meczach do upadłego.
Wspaniale spisali się przybyli na piknik Football Education Academy Gostynin rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie oraz całe rodziny. Wszyscy byli organizatorami tego spotkania i stanęli na wysokości zadania, gdyż stoły uginały się od własnoręcznie upieczonych ciast oraz zakupionych słodkich przysmaków. W grillowaniu prym wiódł Pan Bogdan, który znakomicie serwował kiełbaski i kaszanki.

Wspólnie z dzieciakami i rodzicami spędziliśmy na sportowo sobotnie popołudnie. Zainteresowanie i zaangażowanie całych rodzin przerosło nasze oczekiwania. Piknik okazał się niesamowitą i pełną wrażeń imprezą rodzinną. Zmęczenie i uśmiech na twarzach mam i tatusiów oraz radość i emocje na buziach dzieci to najlepsza nagroda i satysfakcja dla nas trenerów i organizatorów– dodaje Marcin Mofina.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za zaangażowanie, pomoc w przeprowadzeniu imprezy i końcowy akord w postaci sprzątania stadionu. Brawo! Było nam niezmiernie miło!
Dziękujemy również Sponsorom naszego Pikniku- Firmie Dubimex za smakołyki na grillu oraz firmie Dubielak za pieczywo.
Dziękujemy także Państwu Szmydt za wykonanie klubowych naklejek.

Do zobaczenia na treningach, meczach, turniejach i kolejnych piknikach!

 

Patroni

Partner techniczny
Klub partnerski

Sponsorzy