9 kwietnia 2018 Gostynin

wróć do aktualności
Wisła Płock rozpoczyna współpracę z Football Education Academy Gostynin. To nowy rozdział w historii klubu FEA.

Z radością dzielimy się dobrą informacją!

Czwartek 5 kwietnia 2018 roku, stał się dniem, który zapisuje nową kartę w historii naszego klubu Football Education Academy Gostynin. W tym bowiem dniu, nawiązaliśmy długo wyczekiwaną współpracę z Wisłą Płock wpisując się jednocześnie w swoistą integrację środowiska wokół biało-niebieskich barw, a jednocześnie zachowaniem swojej własnej tożsamości, budowanej przez ostatnie lata w Gostyninie.
Na bazie wypracowanej przez wiele miesięcy umowy, oba kluby ustaliły wiele punktów zakładających miedzy innymi współpracę sportową pomiędzy grupami młodzieżowymi, podnoszeniu kwalifikacji zatrudnionych Trenerów w obu klubach, współtworzeniu dobrego klimatu dla piłki nożnej w Płocku i Gostyninie, poszanowaniu wzajemnych relacji pomiędzy klubami.
Czujemy się zaszczyceni tym wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że współpraca z Wisłą Płock przyniesie spodziewane efekty w niedługim czasie, a oba kluby będą usatysfakcjonowane z podpisanego dokumentu.

Na stronie Wisły Płock pojawił się artykuł. Poniżej cytujemy treść.

Współpraca z FEA Gostynin rozpoczęta!
Władze Wisły Płock oraz Football Education Academy Gostynin podpisały umowę o wzajemnej współpracy. FEA Gostynin będzie drugim klubem partnerskim, z którym Nafciarze w ostatnim czasie rozpoczęli działania na płaszczyźnie piłki młodzieżowej.
Po świetnie układającej się współpracy z Juventus Academy Toruń nasz klub postanowił wykonać kolejny krok w kierunku rozwoju najmłodszych adeptów piłki nożnej. Następną, tym razem lokalną akademią, która będzie współpracować z Wisłą została Football Education Academy Gostynin.
FEA cechuje przede wszystkim indywidualne podejście do każdego zawodnika i rozwój cech, które pomogą im funkcjonować w profesjonalnym świecie futbolu. Jest to szkółka piłkarska przeznaczona dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 19 lat, pragnących uczestniczyć w profesjonalnym szkoleniu piłkarskim według metodologii FEA.
– Nasi adepci mają szansę podnosić swoje umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów, korzystających z szerokiej wiedzy oraz najwyższej jakości sprzętu do treningu piłkarskiego. Wspólnie z Wisłą Płock podjęliśmy decyzję, że warto nawiązać współpracę, ponieważ jest to niepowtarzalna szansa dla chłopaków trenujących w Płocku i okolicach, którzy na naszej wymianie doświadczeń mogą tylko skorzystać – powiedział prezes FEA Gostynin Marcin Mofina. – Wierzymy, że ta współpraca przyniesie wymierne korzyści obydwu klubom, a najwięcej zyskają na niej młodzi adepci piłki nożnej – dodał wiceprezes naszego klubu Tomasz Marzec.

Współpraca pomiędzy Wisłą, a FEA Gostynin zakłada:
– współpracę sportową pomiędzy grupami młodzieżowymi (m.in. wspólne rozgrywanie sparingów, udział w turniejach organizowanych przez kluby);
– możliwość odbycia wzajemnych stażów trenerskich przez trenerów grup młodzieżowych;
– możliwość organizacji obozów sportowych;
– możliwość wymiany trenerów;
– udział w różnego rodzaju wydarzeniach, nie tylko sportowych (m.in. konferencje, bale, itp.);
– udział zawodników grup młodzieżowych w meczach LOTTO Ekstraklasy;
– wzajemna dbałość o dobry wizerunek obu klubów.

Patroni

Partner techniczny
Klub partnerski

Sponsorzy