26 sierpnia 2019 Gostynin

wróć do aktualności

W dniach 23- 25.08.2019 roku odbyła się IV edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Wisła Płock Youth Cup 2019.
Do udziału w zawodach zgłosiło się 70 drużyn z ośmiu krajów: Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Czech i Estonii. W sumie na czterech obiektach sportowych: Wisły Płock, Stoczniowca, Amatora Maszewo i stadionie miejskim w Płocku biegało 1200 dzieci.
Wśród tego zacnego grona w turnieju uczestniczył UKS Football Education Academy Gostynin. Nasze miasto reprezentowały dwie drużyny (rocznika 2008 i 2010).

Międzynarodowy Turniej Wisła Płock Youth Cup to jeden z największych w regionie turniejów piłki nożnej dla dzieci. W piątek o godz. 19:15 ceremonii otwarcia na trybunie honorowej Stadionu Wisły Płock dokonał prezes zarządu Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisły Płock Dariusz Grodkiewicz.
Sam poziom turnieju był bardzo wysoki.

Drużyna FEA rocznik 2008 rozegrała 9 meczów, po 25 minut. Niestety w klasyfikacji końcowej usytuowała się na końcu tabeli.
Drużyna FEA rocznik 2010 rozegrała 8 meczów, po 25 minut. W klasyfikacji końcowej na 14 zespołów FEA Gostynin zajęła 11 miejsce.

Uczestnictwo w tak prestiżowym turnieju to z pewnością duże doświadczenie dla zawodników oraz zawodniczki ( w drużynie 2008 gra Oliwia- bardzo dobra, młoda piłkarka) i bodziec do pracy na treningach.

Cieszymy się, że mierzymy się z mocnym rywalem, bo gra z silnymi przeciwnikami daje duże efekty. Jesteśmy bardzo zadowoleni, a wręcz bardzo dumni z naszych zawodników. Mimo wielkiego zmęczenia wyszli na boisko i zostawili na nim całe serce. Jeśli dalej będziemy tak pracowali na treningach i ogrywali się z mocnymi drużynami jak do tej pory, to jesteśmy spokojni o ich rozwój piłkarski- komentują zgodnie trenerzy FEA.

UKS Football Education Gostynin uczestniczył w wielkim piłkarskim święcie! To wielkie wyróżnienie ze strony organizatorów, za co serdecznie dziękujemy!

Podziękowania kierujemy także w stronę Rodziców zawodników oraz wszystkich kibiców za doping i wsparcie!

Skład FEA 2008 Gostynin: Filip Jaskulski, Antek Pruszyński, Łukasz Suwala, Norbert Baranowski, Kacper Bajerowicz, Jakub Radecki, Mateusz Bartnicki, Filip Grzybowski, Piotr Biegański, Adam Winnicki, Artur Świerzyński,Janek Śluborski , Oliwia Marcinkowska, Franek Anyszka, Oliwier Pewniak, Marcel Wudarczyk, Adam Zieliński

Trener Piotr Wilamowski

Skład FEA Gostynin 2010: Jan Szmydt, Adam Okupski, Maciej Stępka, Olek Kodłubaj, Tymoteusz Różycki, Adam Świerzyński, Bartosz Kamiński, Tymoteusz Dalanek, Filip Kalinowski, Kacper Wiśniewski, Bartosz Brudnicki, Jan Rutkowski

Trener: Robert Ratajski

 

 

 

 

Patroni

Partner techniczny
Klub partnerski

Sponsorzy