22 października 2019 Gostynin

wróć do aktualności

W niedzielę, 20 października o godzinie 15:00 na stadionie w Gostyninie przy ul . Sportowej rozpoczął się mecz 11. kolejki w I lidze okręgowej MZPN Młodzik U-12 D2. Jako gospodarze spotkania zmierzyliśmy się w meczu rewanżowym z drużyną MKS Błękitni Gąbin.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu w Gąbinie padł wynik remisowy 1:1. Przy sprzyjającej, pięknej jesiennej aurze, obie drużyny wybiegły na boisko w celu wygrania meczu. Meczu,który miał zdecydować o ostatecznym ukształtowaniu tabeli ligowej. Oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli -na miejscu trzecim i czwartym.
Od początku gry nasz zespół prezentował się bardzo dobrze i do pełnego szczęścia brakowało tylko zdobyczy bramkowej. Po strzale Adama Winnickiego piłkę skierowaną do pustej bramki, wybił w ostatnim momencie obrońca gąbińskiej drużyny, tym samym ratując swój zespół przed stratą gola. Kolejne akcje pod bramką rywala mogły przynieść korzyść bramkową dla naszego zespołu , jednak na drodze stał albo bramkarz drużyny gości Krzysztof Lewandowski lub poprzeczka bramki rywali. Wraz z upływem czasu gry w pierwszej połowie spotkania do głosu dochodziła drużyna gości , która głównie po kontratakach próbowała zdobyć bramkę. Jednak dobra postawa naszej formacji obronnej oraz bramkarza skutecznie neutralizowała niebezpieczne sytuacje pod naszą bramką. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie spotkania gra wyglądała bardzo podobnie. Nasz zespół atakował i próbował zdobyć bramkę. Sytuacja wyglądała dość pechowo.  Po strzałach naszych zawodników piłka po raz czwarty trafiała w poprzeczkę bramki rywali. Drużyna gości sporadycznie kontratakowała i wynik meczu pomimo wyraźniej przewagi naszej drużyny pozostawał otwarty do 58 minuty. W tym momencie po faulu na naszym zawodniku sędzia meczu podyktował rzut wolny w okolicach 20 metrów od bramki rywali. Rzut wolny wykonała nasza zawodniczka Oliwia Marcinkowska , która dobrym strzałem trafiła po raz kolejny w poprzeczkę bramki rywali. Tym razem do odbitej piłki dopadł Mateusz Bartnicki i strzałem głową pokonał bramkarza gości. Do końca meczu pozostało około 4 minut , ale nasz zespół nie pozwolił rywalowi na odrobienie straty gola i spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1:0. Trzeba przyznać -zasłużonym zwycięstwem!

Duże brawa i gratulację należą się zespołowi FEA Gostynin, który przez całe spotkanie pokazał dobra grę i zaangażowanie.
Na pochwałę zasługują również kibice obu zespołów, którzy świetnie dopingowali swoje drużyny. Mecz naprawdę mógł się podobać, a atmosfera dopingu stworzonego na trybunach przypominała momentami mecz Ekstraklasy. Wielkie podziękowania dla Was!
Drużyna FEA Gostynin aktualnie utrzymuje 3 miejsce w tabeli ligowej.

Przed nami meczy wyjazdowy 26 października spotkamy się na boisku z drużyną Unii Iłów. Zapraszamy do kibicowania!

Skład FEA Gostynin U-12: Filip Jaskulski (BR), Antek Pruszyński, Norbert Baranowski, Kacper Bajerowicz, Jakub Radecki, Mateusz Bartnicki, Filip Grzybowski, Piotr Biegański, Adam Winnicki, Oliwia Marcinkowska, Franek Anyszka , Łukasz Suwała, Marcel Wudarczyk (BR), Kajetan Walczak, Jan Śluborski, Oliwier Pewniak.
Trener : Piotr Wilamowski
Asystent: Tomasz Radecki
Sędzia meczu: Marcin Borzewski