14 maja 2024 Gostynin

wróć do aktualności

W niedzielę , 12 maja drużyna FEA Gostynin Orlik U-10 reprezentowała klub oraz miasto Gostynin w turnieju Sokoliki Cup . Zawody eliminacyjne odbyły się w Płocku na obiektach Stoczniowca Płock. Reprezentacja młodych piłkarzy z Gostynina zajęła I miejsce w grupie i w nagrodę w czerwcu zagra w XIII edycji turnieju Sokolika na stadionie Legii Warszawa.

Sokoliki Cup to turniej piłki nożnej w kategorii U-10, w którym uczestniczą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Głównym organizatorem turnieju był Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.  Sponsorem tytularnym turnieju była firma Sokołów SA, a patronem technicznym firma Keeza.

Turniej został rozegrany w formacie przypominającym Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Szesnaście drużyn było podzielonych na cztery grupy. My trafiliśmy do grupy D- wraz z Stoczniowcem II Płock, SSM Wisłą Płock oraz Deltą Słupno.  Mecze trwały po 12 minut.

Wyniki :
Stoczniowiec Płock II- FEA Gostynin, wynik 0:3 bramki: Leon Augustyniak, Jakub Lewandowski x 2, SSM Wisła Płock – FEA Gostynin , wynik 1:2 bramki: Leon Augustyniak x 2, Delta Słupno II- FEA Gostynin 0:4 bramki: Jakub Lewandowski x 3 , Nikodem Sałaciński

Faza Pucharowa:
FEA Gostynin- Stoczniowiec Płock I, 2:0 bramki : Leon Augustyniak , Jakub Lewandowski

Cieszymy się ze zwycięstwa ale przede wszystkim z awansu na turniej Sokolika. Na pewno damy z siebie wszystko. Drużyna jest ambitna-  mówi trener Marcin Mofina

Podczas turnieju każdy z uczestników otrzymał bezpłatnie koszulki sportowe Drużyny Sokolika, torby reklamowe oraz uczestniczył w degustacji produktów kulinarnych.  Organizatorzy podkreślali wielokrotnie, że oprócz elementu turniejowego, a więc rywalizacji, młodzi zawodnicy mają potraktować całość jako dobrą zabawę. Gra w piłkę powinna sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję już od najmłodszych lat.

Skład FEA Gostynin Orlik U-10: Gabriel Brzozowski, Franek Gontarek , Dawid Pośpieszyński, Antoni Rękawiecki, Leon Augustyniak , Filip Fudała , Jakub Lewandowski, Nikodem Sałaciński , Jan Ulanowski, Maciej Anyszka.
Trener: Marcin Mofina

fot. Oliwia Sikora

Patroni

Partner techniczny
Klub partnerski

Sponsorzy