19 sierpnia 2020 Gostynin Łąck

wróć do aktualności

Za nami piąta edycja obozu sportowego. Zgrupowanie 47. młodych piłkarzy UKS Football Education Academy odbyło się w urokliwej, nadmorskiej miejscowości Nowęcin koło Łeby.

Zajęcia sportowe odbywały się przepięknych okolicznościach . W takiej scenerii nawet krople potu nie były powodem do zaprzestania wysiłku. Spokojnie możemy przyznać, że bryza morska zapewniała odpowiednią termoregulację podczas intensywnych treningów w słoneczne dni. Nic dziwnego, że po skończonym treningu , wszyscy w mgnieniu oka wskakiwali do wody.

Przez cały obóz trenowaliśmy na maksymalnych obrotach. Każda grupa odbyła wiele jednostek treningowych, odbywały się także treningi bramkarskie. Poza tym wiele godzin spędziliśmy grając w piłkę na boiskach trawiastych, Orlikach i w piłkę plażową. Rozegraliśmy dwa mecze sparingowe z zaprzyjaźnionym klubem Górnik Libiąż . 

Na obozie wszyscy zawodnicy otrzymali stroje piłkarskie firmy adidas. Komplety meczowe dla zawodników FEA Gostynin zostały ufundowane ze środków Urzędu Miasta Gostynina w ramach zadania: Realizacja programu szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Gostynin w 2020 roku. W imieniu zarządu klubu, trenerów oraz zawodników serdecznie dziękujemy.

Jednym z najbardziej wyczerpujących treningów był 8 kilometrowy spacer brzegiem morza, zwiedzanie wydm oraz wędrówka w Słowińskim Parku Narodowym. W sumie pokonaliśmy 12 kilometrów! Dostarczyliśmy wiele jodu do organizmu, to dla zdrowia oraz przenieśliśmy się na chwilę w świat pustyni a to uczta dla ducha.

Trenowaliśmy i zwiedzaliśmy, ale także znaleźliśmy czas na rozrywkę.

Niesamowitych atrakcji doświadczyliśmy w  Sea Parku w  Sarbsku. Fokarium znajdujące się na terenie Sea Park jest jedynym w Polsce, gdzie wszyscy mają okazję zobaczyć aż dwa gatunki ssaków płetwonogich, które żyją w tym samym zbiorniku wodnym. Są to uchatki kalifornijskie, foki szare, foki pospolite i kotiki południowo-amerykańskie.

Na obozie codziennie działo się coś nowego. Wielką frajdą dla młodych piłkarzy były morskie kąpiele pod okiem ratowników, zabawy i gra w piłkę plażową. Była obozowa strefa kibica podczas meczu Ligi Mistrzów Bayern Monachium – FC Barcelona , ognisko , ścianka wspinaczkowa , pływalnia , ale piłka towarzyszyła nam nieustannie .
Ośrodek Janina w Nowęcinie to raj dla młodych piłkarzy!

Aż trudno wyrazić słowami jak cudownie ćwiczy się i wypoczywa w takiej scenerii, dlatego po prostu zobaczcie to sami ! KLIKNIJ I OGLĄDAJ !

Patroni

Partner techniczny
Klub partnerski

Sponsorzy