1 grudnia 2019 Gostynin Łąck

wróć do aktualności

Miło nam poinformować, że UKS Football Education Academy otrzymał Certyfikat Brązowej Gwiazdki przyznawany przez PZPN w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich, zostając oficjalną szkółką piłkarską pod egidą PZPN.

Certyfikat nadano dla FEA Gostynin oraz FEA Łąck, czyli dwie gwiazdki dla naszego klubu.

Przyznany certyfikat oznacza fakt spełnienia przez naszą Akademię kryteriów dotyczących kwalifikacji trenerów, liczby drużyn oraz programu szkoleniowego.

Na dzień dzisiejszy FEA Gostynin jest jedyną szkółką certyfikowaną w powiecie gostynińskim. Natomiast FEA Łąck jedną z trzech w powiecie płockim.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt, którego zadaniem jest podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do PZPN wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im Komisja Weryfikacyjna oraz Komisja Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich przyznały certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku

Podczas procesu weryfikacji byliśmy kontrolowani przez przedstawicieli PZPN. Musieliśmy pokazać ile mamy grup, trzeba było spełnić surowe wymagania sprzętowe. Od strony praktycznej, teoretycznej i przygotowania dokumentacji, pokazaliśmy, że to co u nas się dzieje to poważna sprawa- podsumował prezes Marcin Mofina.

https://www.laczynaspilka.pl/certyfikacja

 

 

 

Patroni

Partner techniczny
Klub partnerski

Sponsorzy