16 grudnia 2019 Łąck

wróć do aktualności

W poniedziałek, 16 grudnia w Łącku odbyło się bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów, nauczycieli w ramach „Mobilnej Akademii Młodych Orłów”, zorganizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

To nowa inicjatywa PZPN. Zajęcia miały na celu podwyższenie kwalifikacji w zakresie treningu piłkarskiego dla dzieci i młodzieży.

Podczas szkolenia odbyły się zajęcia teoretyczne, trening pokazowy, gra selekcyjna. Trening prowadzili: Michał Kaleta i Maciej Anglart, trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Warto dodać, że w zajęciach brali udział młodzi zawodnicy z naszego klubu, Football Education Academy Łąck oraz Football Education Academy Gostynin. Odbyła się także gra selekcyjna, którą obserwowali trenerzy AMO. Wyróżniający się zawodnicy trafili do notesów trenerów i będą powoływani na inne szkolenia.

– Takie programy to jest duża pomoc dla trenerów – przyznaje Marcin Mofina  – Mamy dostęp do różnych programów dotyczących szkolenia dzieci i młodzieży. Poza tym każde zajęcia prowadzone przez trenerów z Mobilnej AMO są bardzo ciekawe i pomocne, dla nas i dla zawodników – dodaje.

W szkoleniu uczestniczyła w pełnym składzie kadra Football Education Academy: Marcin Mofina, Piotr Wilamowski, Robert Ratajaski oraz Tomasz Radecki.

Patroni

Partner techniczny
Klub partnerski

Sponsorzy