18 sierpnia 2021 Bez kategorii

wróć do aktualności

Za nami szósta edycja obozu sportowego. Zgrupowanie 48. młodych piłkarzy UKS Football Education Academy odbyło się w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zawodnicy FEA zakwaterowani byli w Hotelu Barka.  Zajęcia sportowe odbywały się przepięknych okolicznościach, na boiskach trawiastych. Przez cały obóz trenowaliśmy na maksymalnych obrotach. Każda grupa odbyła wiele jednostek treningowych. Drużyny miały okazje sprawdzić  swoje umiejętności piłkarskie podczas spotkań kontrolnych z lokalnymi klubami. Razem odbyło się pięć sparingów, rywalizowaliśmy z MKS Kalwiaranką, Cedron Brody oraz WKS Żarek Barwarłd Górny.

Na obozie wszyscy zawodnicy otrzymali klubowe polówki, w których podczas wspólnych wyjazdów wyglądali bardzo elegancko.  

Podczas zgrupowania przede wszystkim trenowaliśmy, ale także zwiedzaliśmy, znaleźliśmy czas też na rozrywkę.

Niewątpliwie do największych atrakcji zaliczmy pobyt w EnergyLandii. Młodzi piłkarze korzystali tam ze strefy familijnej, strefy ekstremalnej, water parku oraz innych fantastycznych i niezwykłych, czasami mrożących krew w żyłach, zabaw. Najodważniejsi byli nawet na hyperionie. 

Byliśmy także w Andrychowie, gdzie znajduje się nowoczesny kompleks basenów. Po intensywnych treningach woda zregenerowała młodych piłkarzy, a atrakcje  znajdujące się na terenie obiektu zapewniły rozrywkę. 

Zwiedzaliśmy centrum Kalwarii Zebrzydowskiej. Byliśmy w Sanktuarium, które położone jest na górze Żar, w otoczeniu pięknych, gęstych lasów. Sympatyczny zakonnik franciszkanin opowiedział nam o historii Klasztoru i pielgrzymkach Papieża Jana Pawła II do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W drodze powrotnej pojechaliśmy do Wadowic. Widzieliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Następnie zwiedziliśmy znajdującą się obok bazylikę, w której podziwialiśmy znaną chrzcielnicę, miejsce chrztu Karola Wojtyły. Nie mogło oczywiście zabraknąć kremówek papieskich.

Czas upłynął nam bardzo szybko. Był to bardzo dobrze wykorzystany tydzień, który przede wszystkim służył przygotowaniu drużyn do rozgrywek ligowych. 

W sezonie 2021/2022 UKS Football Education Academy będzie uczestniczył w rozgrywkach młodzieżowych MZPN w kategoriach: I Liga Okręgowa C2 U-14, I Liga Okręgowa D1 U-13, I Liga Okręgowa D2 U-12, Płocka Liga Orlik U-11, Płocka Liga Żak U-9

Patroni

Partner techniczny
Klub partnerski

Sponsorzy