30 lipca 2023 Bez kategorii

wróć do aktualności

Za nami ósma edycja obozu sportowego. Zgrupowanie 45. młodych piłkarzy UKS Football Education Academy odbyło się w Mrągowie, jednym z najpiękniejszych miast na Mazurach.

Zawodnicy FEA zakwaterowani byli w malowniczo położonym nad brzegiem jeziora Czarnego ośrodku sportowym Mrągowo Sport. Wokół ośrodka rozpościera się blisko 8 hektarowy, zielony teren z boiskami do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i  z kortami do tenisa ziemnego.

Trenowaliśmy na naturalnym  pełnowymiarowym boisku, mieliśmy do dyspozycji 3 boiska do piłki nożnej, Każda grupa odbyła 11 jednostek treningowych. Drużyny miały okazje sprawdzić  swoje umiejętności piłkarskie podczas spotkań kontrolnych.  Razem odbyło się 8 sparingów, rywalizowaliśmy z Pogonią Lidzbark Warmiński, TKS Bobrem Tłuszcz, GKS Stawigudą oraz  JKS Czarnymi Jasło. Wyniki rozegranych meczów utwierdziły nas, że ciężka praca przynosi efekty!

A co oprócz piłki nożnej? Piłkarze FEA mają wakacje i powinni się dobrze bawić! Dlatego na obozie w Mrągowie był czas na atrakcje i odpoczynek.

Relaksowaliśmy się kąpiąc się w jeziorze lub w basenie na terenie ośrodka.
Odprężaliśmy się na pływani w Hotelu Resort &SPA w Mrągowie.   Odwiedziliśmy  Mrongoville, który jest niemal dokładnie odwzorowanym westernowym miasteczkiem z czasów XIX-wiecznego Dzikiego Zachodu. Zwiedziliśmy budynek miejskiego ratusza, posterunek szeryfa, więzienie, dworzec i torowisko z lokomotywą.
Dużą atrakcją była wycieczka do Lemur Parku. Wybraliśmy najtrudniejsze trasy – czerwoną i zieloną. Było to spore wyzwanie. W parku linowym ekipa FEA znów zaimponowała, tym razem sprawnością i odwagą.
Ognisko z kiełbaskami- tego nie może zabraknąć na żadnym prawdziwym obozie! Tak minął nam ostatni wieczór w Mrągowie.

Po tygodniu intensywnego zgrupowania piłkarskiego  młodzi piłkarze FEA pojechali do Parku Wodnego  Tropikana , który znajduje się w Hotelu Gołębiewskim w Mikołajkach. Tropikana jest jednym z największych aquaparków w Polsce, który składa się z basenu rekreacyjnego z falą oraz basenu sportowego. Do tego dochodzi jeszcze rwąca rzeka oraz trzy baseny z hydromasażem – borowinowym, magnezowo-wapniowym, ługowym. Nam najbardziej podobały się fale.

Było to bardzo udane zgrupowanie. Atmosfera była niesamowita. Integracja zawodników, relacje między grupami, świetny kontakt najmłodszych ze starszymi imponował nawet kadrze. 

Piłkarzom FEA i  kadrze dziękujemy za współpracę i realizowanie w 100% obozowego planu!

Rodzicom zaś dziękujemy za zaufanie i oddanie nam pod opiekę swoich młodych sportowców!
Państwu Szmydt dziękujemy za przygotowanie dyplomów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obozu piłkarskiego w Mrągowie https://footballeducation.pl/galeria/camp-mragowo-2023/
Patroni

Partner techniczny
Klub partnerski

Sponsorzy